Ostuda na svatbě

Pokud jste byli pozváni na svatbu, pravděpodobně to považujete za výjimečnou a radostnou událost. Ať už bude ženichem a nevěstou někdo z blízkých nebo vzdálenějších přátel nebo příbuzných, vaše přítomnost na jejich svatbě by měla přispět k celkově příjemnému pocitu z celé svatby. Jakých nešvarů by se měli svatební hosté vyvarovat? Máme pro vás seznam pěti nejrozšířenějších z nich, které by se pro svatbu mohly stát pohromou.

1.Pohroma – zvonící telefon

Telefon potřebujeme a je jasné, že někdy je opravdu nutné být z vážných důvodů neustále k dispozici. Při samotném svatebním obřadu je ale více než žádoucí, abyste měli telefon uvedený do režimu „letadlo“ nebo alespoň přepnutý na vibrace bez tónů. Je to jedna z věcí, kterou významně přispějete k důstojnému průběhu svatby.

5 věcí, kterým by se měli svatební hosté obloukem vyhnout
5 věcí, kterým by se měli svatební hosté obloukem vyhnout

2.Pohroma – vtipné hlášky během obřadu

Se samotným svatebním obřadem se pojí i druhý nešvar – vykřikování vtipných poznámek během obřadu. Takové vtipné hlášky k samotné svatbě bezpochyby patří a jejich spontánnost je občerstvující. Při svatebním obřadu by ale měly být tabu. Pamatujte, že svatební obřad je slavnostní a posvátný okamžik uzavření slavnostního slibu mezi lidmi a Bohem.

3. Pohroma – přemíra alkoholu

Pití alkoholu ke svatbě patří. Samotná Bible se zmiňuje o tom, že Ježíš Kristus proměnil na svatbě v Káně vodu ve víno. Přemíra alkoholu ale může vést k tomu, že se stanete nepříjemnou společností a ženich s nevěstou začnou řešit, jak vás ze svatby co nejrychleji dostat pryč. Proto je nejlepší pít s mírou.

4. Pohroma – tančit při prvním tanci novomanželů

Další pohromou je, když se rozhodnete tančit při prvním tanci ženicha a nevěsty. Pamatujte na to, že profesionálního dj svatba zajímá jako prioritu především pro novomanžele. To v praxi znamená, že první tanec patří ženichovi a nevěstě a všichni okolo by to měli s úctou respektovat.

5. Pohroma – zahrnout dj svými osobními přáními

Poslední pátá pohroma opět souvisí se službami profesionálního dj. Dj svatba zajímá hlavně proto, aby splnil přání ženichovi a nevěstě. Pamatujte tedy na to, že byste to neměli být vy, kdo se posadí vedle dj a začne mu diktovat nekonečný seznam všech písniček, a to výhradně podle sebe. Je na místě projevit nesobeckost a skromnost.

5 věcí, kterým by se měli svatební hosté obloukem vyhnout