Tento krátký článek je určen všem milovníkům psů, koček či jiných živých tvorů a budu moc rád, když si ho přečtete až do konce a třeba i vy nějakým způsobem pomůžete opuštěným a týraným zvířatům.

Charitativní projekt Běhejme a pomáhejme útulkům z.s. byl založen před šesti lety a jeho posláním je pomoc opuštěným a týraným zvířatům v České republice. Projekt, jehož zakladatelem je ing. Petr Sokolík, pomáhá útulkům a jejich obyvatelům měnit život k lepšímu.

A o co se přesně jedná? Akce se koná v mnoha městech po celé České republice a je určena pro všechny věkové kategorie. Jak pro rodiny s dětmi, běžce i lenochy, tak samozřejmě i pro naše čtyřnohé přátele. Připraveny jsou vždy dva okruhy – běžecký a pěší. V prvním případě se jedná o 5 km dlouhý běh bez měření času. Neběží se o vítězství, ale pro radost. V druhém případě jde o 1,5 km dlouhou procházku parkem. Ani zde se neměří čas. Během ani procházkou to ovšem nekončí.

Běh pro útulky

Kulturní program

Následuje bohatý kulturní program plný hudby a ukázek různých psích dovedností ( dog dancing, policejní zásah psů, agility ). Akci podporují i známé osobnosti. Doposud zde vystoupili zpěváci Michal Malátný, Milan Peroutka, Pavel Callta, Petra Černocká, Jindra Polák ze skupiny Jelen, přišli herci/herečky Patricie Solaříková, Lukáš Langmajer, Iva Huttnerová, sportovci David Svoboda, Kristýna Kolocová, Petr Švancara, Radim Bičánek, imitátor Petr Jablonský a další.

Startovné je 100 kč za každou dospělou osobu. Peníze se vhazují do předem připravených, úřadem zapečetěných kasiček a následující den jsou vloženy na transparentní účet spolku. Částka se pak spravedlivě rozděluje mezi vybrané útulky a spolky, které se starají o opuštěná zvířata.

Za celou dobu konání běhu se vybralo již 2.068.351,- Kč, které pomohly celkem 81 útulkům.

Pokud Vám osud útuláčků není lhostejný, přijďte a zúčastněte se akce i vy. Projekt můžete podpořit i zakoupením krásných a originálních triček nebo dárkových předmětů na internetovém e-shopu. Více informací naleznete v odkazech níže.

https://behproutulky.cz/uvod/

https://eshop.behproutulky.cz/

Více o autorovi ZDE

Běh pro útulky