V červenci se konala nádherná svatba česko-amerického páru Jitky a Jamese v jednom z nejkrásnějších pozdně renesančních paláců Prahy – v Martinickém paláci.

Martinický palác stojí v Kanovnické ulici a hlavním průčelím budovy je obrácen na Hradčanské náměstí. Patří mezi skutečně nejpěknější renesanční stavby Prahy druhé poloviny 16.století. Martinický palác hostil množství významných kulturních i společenských událostí. Jedinečné prostory Martinického paláce se dají pronajmout na galavečery, konference, koncerty či svatby.

Martinický palác

Romantické prostředí paláce v sousedství Pražského hradu přímo vybízí k uspořádání významné události, jakou svatba bezesporu je. Celý palác má neopakovatelnou atmosféru. Je zde možnost využít nádvoří s fontánou, kde může probíhat i svatební hostina, velký sál, jehož součástí je i kaple s malbami, sál – konírna a velké množství menších salonků.

Divoká party

Vzhledem k tomu, že se jednalo o česko-americkou svatbu a část hostů přijela z USA a má angličtina není až na tak dobré úrovni, po dohodě s novomanželi jsem si přizval na pomoc s moderováním celého dne svou kolegyni – moderátorku Jitku, která moderování v anglickém jazyce zvládá naprosto perfektně. Pro přítomné hosty tedy moderování probíhalo jak v českém, tak v anglickém jazyce.

 Okolo druhé hodiny se na místo začali sjíždět hosté a hodinu později začal svatební obřad. Po skupinovém focení a koktejlech následovala gala večeře a velké množství proslovů a přípitků, které jsem na žádné ze svateb zatím nezažil :) Večerní párty odstartoval ve 21h první novomanželský tanec a po té už parket patřil všem vášnivým tanečníkům, a že jich nebylo málo :)

Končili jsme nad ránem a já jsem velmi vděčný novomanželům, že jsem se jejich velkého dne mohl zúčastnit. Pro mne to byl především skvělý zážitek a velice dobrá zkušenost, ze které rád do budoucna budu opět čerpat.

Další místa na Vaší svatbu

Více o autorovi ZDE