Festival Prague Pride neboli festival hrdosti se v Praze koná již od roku 2001, probíhá zhruba týden vždy v srpnu a je zakončen tradičním sobotním duhovým průvodem Prahou, který končí na Letenské pláni, kde následuje bohatý kulturní program.

V rámci tohoto festivalu se po celé Praze koná desítka kulturních, sportovních či společenských akcí, debat, ale i duchovních setkání. Nejvíce se jich uskuteční na známém Střeleckém ostrově. Vrcholem celého festivalu je pak „průvod hrdosti“, kterého se každoročně účastní desítky tisíc lidí různých věkových skupin, národností a orientace. Účastníci průvodu často nesou duhové vlajky, transparenty s nápisy a přehlédnout se nedají ani originální kostýmy zúčastněných. Průvod doprovázejí desítky alegorických vozů, které jsou vypravovány nejrůznějšími LGBTQ organizacemi, korporacemi či politickými stranami.

Prague Pride
Prague Pride

Na voze firmy Ebay

Jedním z těchto vozů byl i vůz firmy eBay. S touto firmou spolupracuji již třetím rokem, jako DJ na firemní večírek za agenturu DJs´na svatbu pravidelně zvučím a hraji na jejich Vánoční a firemní večírky a stejně jako minulý rok jsem se i tento mohl zúčastnit onoho průvodu a svou hudbou přispět k už tak skvělé náladě, která všude panovala. Vzhledem k tomu, že se jednalo o tak velkou akci, techniku jsem připravoval den předem. Bylo důležité, aby vše na voze bylo dokonale „připoutáno“ a na svém místě. Na vůz jsem umístil 6 horních repro beden o síle 1200W a subwoofer o síle 1200W. Náš duhově nazdobený vůz s číslem 10 byl v sobotu 10.8. ve 12h připraven na Václavském náměstí k výjezdu.

Samotný průjezd Prahou trval asi tři hodiny a i přesto, že nám počasí nepřálo, tak to průvod nijak neovlivnilo. Naprosto jedinečná atmosféra, tančící lidé a všudypřítomná skvělá nálada na nás brzo dolehla. Já i všichni na voze jsme si tu báječnou atmosféru perfektně užili a už teď se těším na příští ročník Prague Pride festivalu, kde jak doufám, opět nebudeme chybět :)