Pronájem Instaxu

Pronájem instaxu je alternativa k fotokoutku. Jedná se o návrat ke klasickým časům, kdy světu vládl polaroid.

Hodně mých článků je spojeno s fotokoutkem, který nabízím jako doplňkovou službu k dýdžejingu. Levnější variantou fotokoutku, i když ne tak kvalitní, je fotoaparát Instax. Již před časem jsem zakoupil Instax Wide 300 právě kvůli klientům, kteří ho u mě poptávali a upřednostňovali Instax před fotokoutkem.

Fotokoutek
Pronájem Instaxu

Instax nebo fotokoutek

Instax je fotoaparát polaroidního typu, který ihned po vyfocení vyvolá a vytiskne fotografii. Díky své velikosti nezabere moc místa oproti fotokoutku, kde je potřeba prostor minimálně 3x3m. Instax Wide 300 se hodí na jakýkoliv typ akce. Nejčastěji ho pronajímám na svatby.

Jak jsem psal již na začátku, Instax je levnější variantou fotokoutku, nicméně má i své nevýhody. Vytištěná fotografie není tak kvalitní, jako z fotokoutku. U Instaxu klient platí za jeden kus fotografie, kdežto u fotokoutku je automaticky nabízen neomezený tisk fotografií. Člověk také musí počítat s tím, že se nějaká fotografie nemusí povést a na fotce nebudete vypadat zrovna dle jeho představ. Proto doporučuji zakoupit balíček, který bude obsahovat 2 – 3 fotografie na osobu.

Jestliže na svatbě či večírku máte více hostů, už se pronájem Instaxu nemusí vyplatit. V těchto případech doporučuji fotokoutek s neomezeným tiskem a lepší kvalitou vytištěných fotek. Další velkou výhodou Instaxu je, že vytištěné fotografie díky své velikosti, můžete rovnou nalepit do fotoknihy ( fotografie z fotokoutku jsou přeci jenom větší ). V ceně Instaxu jsou k zapůjčení i drobné rekvizity.

Vše má svá pro i proti, já osobně raději doporučuji fotokoutek. Ten je přeci jenom daleko lépe vybaven. A stačí Vám jedno, úvodní nastavení. Faktem je, že jsou akce, kde Instax bohatě stačí. A někoho možná chytne nostalgie, při vzpomínce na polaroid. Jak se rozhodnete, už záleží jen na Vás.

 

Více o autorovi ZDE

 

2022-10-13T15:48:16+02:00
Přejít nahoru