Máte rádi přírodu a toužíte spíše po neformální svatbě v uvolněnější atmosféře? Pak určitě zvažte venkovní svatbu v přírodě. Ale víme všichni, že příroda dokáže být krásná, ale také nepřívětivá, takže je třeba mít na svatbě přístřešek, ve kterém se mohou hosté schovat před sluncem, nebo dešťovou přeháňkou. Vhodným řešením je párty stan, ve kterém se může konat samotná svatba, případně jen hostina a večerní oslava. Jaký párty stan bude ale na svatbu vhodný?

Rozměry párty stanu musí odpovídat počtu hostů

Před prvotními úvahami o pořízení / pronájmu párty stanu je třeba si počítat, kolik hostů se má do něj vejít a určit jeho velikost. Pokud budou hosté sedět, pak je třeba počítat navíc s prostorem pro stoly a židle a případné občerstvení. V případně využití jakožto tanečního parketu nezapomeňte na svatebního DJe, nebo kapelu. Situaci si můžete lépe představit tak, že si rozkreslíte půdorysy stolů a židlí a případných dalších propriet například křídou na asfalt, nebo jiný vhodný povrch, který máte k dispozici, čímž dostanete lepší představu a potřebné velikosti stanu a také jeho vnitřním rozmístění.

Vyplatí se více pronájem, nebo koupě párty stanu?

Obecně lze říci, že pronajímat menší stany do rozměru cca 3×6 m, někdy 3×9 m se příliš nevyplatí a je často výhodnější stan koupit. U větších stanů se pak situace obrací ve prospěch pronájmu. Zvažte také, jestli a jak stan případně využijete v budoucnu, nebo jestli ho následně budete chtít prodat. Zahradní párty stan se totiž hodí pro nejrůznější grilovačky, oslavy a setkání rodiny, případně přátel u Vás na zahradě. Pokud se rozhodnete stan koupit, zvažte, jestli namísto jednoho velkého stanu nepořídit 2 menší, které později lépe využijete. Pro častější využití lze pak jednoznačně doporučit nůžkový stan, který rozložíte a opětovně složíte během několika minut.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy na my-hobby.cz