Pokud byste svoji svatbu chtěli obohatit o živého saxofonistu, velmi rádi vám v tom vyjdeme vstříc. Saxofonista Praha je vhodnou volbou pro stylové svatební dny a neobyčejnou odpolední zábavu.

saxofonista

Kde vše začalo

Kde vlastně saxofon vznikl? A komu vděčí za své jméno? Jeho původ se váže k dnešní Belgii. Chybělo málo a jeho vynálezce Adolphe Sax si ho ani nenechal 22. června 1846 patentovat.

Tento činorodý a talentovaný Belgičan prožil opravdu netradiční život. Od 6. listopadu 1814, kdy se narodil, se mu v životě stávalo mnoho věcí, při kterých by druzí lidé zemřeli. On ale vždy přežil. Například spadl ze třetího patra a dopadl na hlavu. Jindy zase omylem spolkl špendlík nebo se silně popálil při explozi střelného prachu. Jindy znovu utrpěl popáleniny, když spadl na rozpálenou litinovou pec. Ve vlastním pokoji se přiotrávil chemikáliemi, do hlavy mu přilétla dlažební kostka a jednou se téměř utopil. Vše přežil a stal se z něho oficiálně první saxofonista světa.

Adolphe Sax

Sax vystudoval hudební konzervatoř v oboru hry na klarinet a flétnu, ale zároveň se dál věnoval rodinné tradici ve vytváření a vynalézání nových hudebních nástrojů. Ve 24 letech vylepšil basklarinet. V roce 1840 pak stvořil saxofon. Světu ho představil až v roce 1841 na světové výstavě v Bruselu.

Saxův saxofon získával zpočátku největší oblibu hlavně ve vojenských kapelách. V letech 1843 až 1860 prodala Saxova firma více jak dvacet tisíc saxofonů.

Konec Saxova života patřil vleklým sporem s jeho rivaly z byznysu. Sax onemocněl rakovinou rtů, nakonec úplně zbankrotoval. Velmi litoval toho, že se jeho saxofon nestal součástí klasického orchestru.

Saxofonista na svatby

Pokud byste tento kouzelný nástroj chtěli slyšet naživo na své svatbě i vy, napište nám a my pro vás vše zařídíme. Saxofonista na svatby může přijet i na tu vaší.

saxofonista