Svatební sezona se pomalinku blíží ke konci. A musím konstatovat, že se i přes pozdější začátek, celkem vydařila. Novomanželé nechávali objednávky na poslední možný moment, proto byl náš diář plný hlavně přesunutých svateb z minulého roku. Po uvolnění restrikcí, přišla vlna poptávek, která nás vrátila do starých kolejí. Sice jsme samozřejmě nedosáhli stejná čísla jako před pandemií covid 19, ale v rámci možností musíme být spokojeni.

Jedna z posledních letošních svateb, co jsem hrál, se odehrála v krásném prostředí Chateau St havel. Co do počtu nebyla příliš veliká. Sešlo se zhruba 30 svatebčanů. Svatba probíhala ve čtvrtek a novomanželé měli vše vymyšlené do posledního detailu. Od krásné výzdoby, po ručně vyrobené pozadí do fotokoutku, až po vlastní Jager pípu pro zamražené panáky, atd …

Svatba v Chateau st.Havel
Svatba v Chateau St. Havel

Nevěsta si nechala ušít nádherné šaty na míru od módního návrháře Dominika Navrátila. Líbila se mi i výzdoba, stylizovaná do vínové barvy. Barva se promítla na stůl, tak i do výslužky nebo do svépomocí vyrobených písmen a kytic ve výzdobě. Výslužka pro hosty bylo mýdlo ve vínové barevně a tvaru srdce.

Počasí se novomanželům opravdu vydařilo. V průběhu obřadu začalo svítit sluníčko, což v chladném počasí, který v říjnu panuje, byla opravdová bomba. Na svatbách často využívaný, skvělý křesťanský oddávající pan Makovička dodal obřadu něžnost s dávkou vtipných komentářů. Což je ostatně u pana Makovičky dobrým zvykem.

Sice se jednalo o malou svatbu a na party zůstalo 14 hostů, přesto byla do poslední chvíle skvělá zábava. Nechyběla hra Svatební kočár (návod najdete zde), ani populární tombola. Novomanželům přeji všechno nejlepší do jejich společného života a doufám, že si všichni účastníci svatbu užili, tak jako já.

Osobně mám k Chateau St.Havel vřelý vztah a rád se tam vracím. Krásné prostředí, výborné jídlo, skvělý personál i dokonalá koordinace celého dne jsou naprostou samozřejmostí. V březnu příštího roku se do Chateau St.Havel opět podívám s fotokoutkem Funbox a kolegyní DJ Marii z naší agentury DJs-nasvatbu.cz, kde společně budeme zajišťovat zábavu pro novomanžele.

Chateau St. Havel

Fotografka: malesvatby.cz

Místo svatby: Chateau St.Havel

Více o autorovi ZDE

Výroba šatů ://dominiknavratil.cz/