Když se řekne spojení svatební dar, někdo může lehce zpanikařit, a to jak v případě svatebčana, tak i ženicha a nevěsty. Ono totiž vymyslet skvělý svatební dar není zas tak jednoduché a na druhou stranu vymyslet způsob, jak sdělit, co byste si jako svatební dar přáli, také není příliš snadné. Jak tedy na to?

Ideálním sdělovacím informačním kanálem je svatební web. Jednoduše přidáte záložku se svatebními dary a všichni budou hned v obraze. Pokud si budete přeci jen nějaké svatební dary přát, můžete tam jejich seznam vypsat a například připojit rezervační formulář. To je pro případ, aby se vám nesešlo několik stejných kuchyňských robotů. Jestliže se přeci jen budete obávat, že někdo váš svatební web nenavštíví, připojte tuto informaci hned na pozvánku. Tam ji zajisté nikdo nepřehlédne.

Čím přesněji svůj svatební dar, který si přejete obdržet, specifikujete, tím je pravděpodobnost, že dostanete přesně to, co si přejete, větší. Navíc ušetříte spousty času hostům s výběrem a případnými dotazy, zda ten či onen mixér je přesně dle vašich představ. Sice to ještě není v České republice tolik rozšířené, ale některé obchody dokonce poskytují i tzv. službu Seznam svatebních darů. Pokud snoubenci mají například oblíbený obchod, můžou sestavit seznam svatebních darů přímo tam a hosté potom jen dle seznamu vyberou.

Jste-li svatebčan a budete pro novomanžele vybírat, řiďte se pokyny a přání ženicha a nevěsty, jen tak jim uděláte největší radost. I když budete mít pocit, že jim přeci jen chcete zanechat něco na památku, nechte se inspirovat na sociálních sítích či youtube videích, jak originálně zabalit peníze jako svatební dar. Bankovky můžete například složit do různých originálních tvarů, mince zase nasypat do netradiční kasičky. Takový svatební dar jistě zaujme pozornost. A pokud se vám z jakéhokoli důvodu příčí darovat peníze, vždy to můžete vyřešit poukázkou do oblíbeného obchodu, kterou novomanželé jistě ocení.