Vymyslet skvělou zábavu na svatbu není úplně jednoduchá věc. Přemýšlíte, jak svatebčany zabavit nejlépe, jak vše zorganizovat. Hlavně, aby to nebylo trapné a ve finále se hosté nenudili. To jsou nejčastější obavy, které vám mohou prolítnout hlavou, když se nad tímto programem zamyslíte. Kromě tradičních věcí, jako je rozbíjení talířku, házení kyticí či novomanželský tance, by mělo hosty zabavit i něco dalšího, co uvolní atmosféru a pobaví zároveň. A pro takovouto příležitost je ideální Novomanželský kvíz. Zábava je to jednoduchá, vtipná a zaručeně se u ní všichni budou skvěle bavit.

Svatební kvíz

Svatební kvíz

Dokonalé načasování pro Novomanželský kvíz je, když už jsou novomanželé v náladě a zábava je v plném proudu. Celá akce probíhá někde v prostoru, kde je na novomanžele dobře vidět. Sedí k sobě zády a mají zuté boty. Každý má jednu bodu toho druhého a odpovídají na otázky, které jim pokládá moderátor, DJ nebo někdo ze svatebčanů.

Otázky jsou kladeny tak, že se na ně odpovídá buď Ona nebo On. Příkladem je: Kdo je lepší řidič? A každý zvede tu botu, o kom si myslí, že je lepší řidič. Pokud se novomanželé shodnou, dostávají bod. Na konci obdrží vyznačený kvíz a můžou například dostat i malý dárek. Nebo pokud se neshodnou ve většině, platí pití pro ostatní apod. Fantazii se zde meze nekladou. Cílem je, prověřit, jak dobře se pár zná. Jestli se ve všem shodnou nebo je tam někde nějaký zádrhel. Především ale jde o zábavu, jak jinak.

Organizace hry svatební kvíz

Velice důležitá je organizace. Aby hra odpovídala té správné kvalitě, měla náležitý spád a byla hlavně vtipná i pro svatebčany, je nutné mít dobrého moderátora. To je jedna z klíčových věcí. Pokud jste se právě rozhodli do svého svatebního programu zařadit Novomanželský kvíz, otázkami pověřte nejdůvěryhodnější osobu – svědkyni, družičku apod. Je velmi důležité, aby otázky byly vtipné, trefné a hlavně vhodné. Na to se dost často zapomíná. Otázky z prostředí soukromí ložnice s ohledem na maminky, tatínky, babičky a dědečky, je lepší vynechat, i když ze zkušeností pobaví nejvíce.

Velké množství inspirace naleznete na internetu. Tato část programu může být samozřejmě pro novomanželé i jako překvapení. Vyhnete se potom domněnkám, že bylo vše předem naplánované a to, že se novomanželé ve všem shodli je narafičené. Zapojit do Novomanželského kvízu můžete i široké publikum. Ve chvíli, kdy svůj seznam otázek vyčerpáte, můžete se zeptat, zda má někdo nějakou doplňující otázku. A zde je ta chvíle, kde je nutné připomenout vhodnost výběru otázky s ohledem na příbuzenstvo.

Moderace novomanželského kvízu

Neméně důležité také je, komu moderování celého Novomanželského kvízu svěříte. Nejlepší volbou je v tomto případě DJ, pokud nějakého mít budete. Nejen že je vždy v pohotovosti u mikrofonu, takže mu stačí dát pokyn a všechny hosty je schopen svolat během několika minut, navíc s moderátorskými zkušenostmi na tom bude jistě nejlépe ze všech zúčastněných, tudíž rozhodně při této volbě neprohloupíte. Na první pohled se může zdát, že se vlastně nejedná o nic složitého a přečíst několik otázek dokáže i sestřenka ze třetího kolene. Na toto pozor. Všichni dospělí sice umíme číst, ale moderování takové soutěže není pouze o čtení, ale i o kontaktu s publikem, správné intonaci hlasu a improvizaci. S vhodným člověkem si proto dejte opravdovou práci a výsledek určitě bude stát za to.

Svatební novomanželský kvíz

A nakonec důležitá věc. Pečlivě si všechny otázky projeďte a zkuste si na ně sami odpovědět. Nemusí jich být hodně, důležité je, aby byly vtipné, neotřelé, zábavné a třeba i takové, které charakterizují nový manželský pár. Při tvorbě Novomanželského kvízu, do toho zkuste dát i kousek páru, kterého se kvíz bude týkat. Jistě to také ocení. Na závěr mějte připravenou obálku, kam vyznačený kvíz novomanželům schováte a případně i již zmiňované ceny za snahu. Ať už bude shoda stoprocentní nebo desetiprocentní.

Zkuste další z našich svatebních her Poznávání ženicha dle hýždí nebo Sundavání a házení nebo dražba podvazku.

55 (nejen) vtipných otázek do svatebního kvízu:

 1. Kdo lépe vaří?
 2. Kdo častěji vaří?
 3. Kdo obvykle doma chodí jako první spát?
 4. Kdo je ráno dříve venku z postele?
 5. Kdo se více rozvaluje na společné posteli?
 6. Kdo se doma projevuje více hlasitě?
 7. Kdo víc trpí, když onemocní?
 8. Kdo je lepší řidič?
 9. Kdo při řízení více nadává?
 10. Kdo dostal více dopravních pokut?
 11. Kdo vícekrát naboural auto?
 12. Kdo si častěji bere telefon na záchod?
 13. Kdo častěji uklízí doma?
 14. Kdo častěji uklízí v autě?
 15. Kdo častěji chodí vysypávat koš?
 16. Kdo častěji začíná hádky?
 17. Kdo se častěji urazí?
 18. Kdo se častěji jako první chodí usmiřovat?
 19. Kdo mívá poslední slovo?
 20. Koho více poslouchá pes/kočka?
 21. Kdo je hlava rodiny?
 22. Kdo koho sbalil?
 23. Kdo koho první políbil?
 24. Kdo umí lépe líbat?
 25. Kdo vymyslel jméno prvnímu/druhému dítěti?
 26. Kdo chodí častěji uspávat děti.
 27. Ke komu se chodí děti víc mazlit?
 28. Kdo tráví více času v koupelně?
 29. Kdo tráví více času na toaletě?
 30. Kdo tráví více času na facebooku?
 31. Kdo jako první vyslovil termín svatby?
 32. Kdo je větší bavič?
 33. Kdo je větší alkoholik?
 34. Kdo je větší mamánek?
 35. Kdo je větší strašpytel?
 36. Kdo je větší romantik?
 37. Kdo je větší gurmán?
 38. Kdo je větší bordelář?
 39. Kdo je větší paličák?
 40. Kdo je větší lenoch?
 41. Kdo je větší žárlivec?
 42. Kdo je lepší tanečník?
 43. Kdo častěji chodí pozdě?
 44. Kdo umí lépe plánovat?
 45. Kdo se umí lépe obléknout?
 46. Kdo půjde spíše napomenout sousedy, když se budou chovat hlučně?
 47. Kdo má častěji pravdu?
 48. Kdo mluví častěji sprostě?
 49. Kdo měl ve škole lepší prospěch?
 50. Kdo drží doma kasu?
 51. Kdo více utrácí?
 52. Kdo udává krok v intimním životě?
 53. Kdo má lepší tchyni?
 54. Kdo má šílenější rodinu?
 55. Čí tchyně chodí častěji na návštěvu?