Ve druhé půlce měsíce května v sobotu 18.5. se konala na překrásném místě v zámku Mitrowicz velkolepá oslava 30.narozenin mé klientky a zároveň se oslavovalo 10.výročí společného manželství.

Od samotného počátku jsem věděl, že se nebude jednat o klasickou oslavu. S klienty jsem komunikoval od února a téměř dva měsíce jsme se snažili každou maličkost do nejmenších detailů vyladit. Jelikož jsem věděl, o jak náročnou akci půjde, doporučil jsem klientům svého kolegu, skvělého moderátora a showmana Jirku, který mi pomáhal s přípravami a s moderováním během dne a večera.

Zámek Mitrowicz

Zámek Mitrowicz se nachází na břehu řeky Lužnice v blízkosti Týna nad Vltavou. Tento romantický a skutečně jedinečný zámek pochází z roku 1565 a patří mezi památkově chráněné objekty. Hodnotné jsou především unikátní fresky v celém reprezentativním patře. Ve druhém patře se nachází moderně koncipované ubytování v bývalých soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrovicz. Zámek Mitrovicz nabízí atraktivní prostory pro pořádání firemních a společenských akcí, svatebních obřadů včetně ubytování.

zámek Mitrowicz

S plně naloženou dodávkou jsme vyjeli časně z rána a počasí slibovalo, že to bude krásný jarní den. Na místo jsme přijeli s několikahodinovým předstihem. Začala příprava a rozmístění techniky, která trvala přes dvě hodiny. Zapotřebí bylo ozvučení tří sálů a venkovního prostoru, kde jsem musel zajistit velice silný a kvalitní zvuk na večerní ohňostroj, který doprovázela hudba. V 16.hodin se začali sjíždět hosté a oslava mohla začít.

Průběh oslavy

Harmonogram byl opravdu pestrý. Po proslovu a přípitku manželů začal krátký půl hodinový koncert v zámecké kapli. Vystoupení skvělé harfistky začalo před kaplí a po té se všichni přemístili dovnitř kaple, kde se rozezněly varhany. Následoval raut a grilování. Pro hosty bylo také připravené menší překvapení… V půl deváté se konalo taneční vystoupení Daniely Šinkorové a Michala Podevěta ze známého televizního pořadu StarDance. Samotné vystoupení u hostů sklidilo velký úspěch. Proběhla i interakce s diváky, kdy tanečníci ukazovali základní kroky a diváci se je mohli naučit. O půl desáté se za tonů známého italského hudebního skladatele Ennio Morricone na obloze rozzářil nádherný, asi patnáctiminutový ohňostroj. Jirka, díky své výřečnosti, přirozeným projevem a dokonalou schopností improvizace celý den perfektně a vtipně odmoderoval. Úderem 22.hodiny odstartovala párty, kde na přání klientů zněly především hity 80.let a současně probíhalo promítání videoklipů na velkém plátně.

Končilo se nad ránem a ač unavení a vyčerpaní, odjížděli jsme s pocitem dobře odvedené práce, což nám samotní klienti pár dní po akci potvrdili velice milým a srdečným poděkováním a krásně napsanou recenzí.

Více o autorovi ZDE

FCB