Svatební místo Villa Richtrer

Villa Richter

Svatební místo Villa Richter

Villa Richtrer je součástí Svatováclavská vinice Pražského hradu. Je to jedno z nejluxusnějších míst pro váš svatební obřad s nádherným romantickým výhledem na starou Prahu.

Sama Richterova vila je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu při průjezdu Chotkovými sady.Rozlehlý areál je celý obehnán vysokou zdí. Pozemek je průchozí jak od Hradu, tak od Klárova. Areál je dobře viditelný z celého nábřeží a většiny pražských mostů. Z vlastního areálu jsou výjimečné výhledy na historickou Prahu.

Svatby uprostřed starobylého vinohradu na Pražském hradě mají neopakovatelné kouzlo v každém ročním období. Dechberoucí výhledy na malostranské střechy a věže přes keře révy vinné jsou pokaždé jiné, ale vždy úchvatné.

Areál Svatováclavské vinice a Richterovy vily lze pronajmout exkluzivně jen pro Váš svatební den, který pak můžete prožít v absolutním soukromí, nikým nerušeni, ačkoli sami budete v samém srdci velkoměsta. Unikátní poloha areálu přitom zaručuje, že všichni hosté budou mít jedinečný výhled na celé pražské panorama.

Svatební místo Villa Richtrer
Svatební místo Villa Richtrer

Svatováclavská vinice

Svatováclavská vinice – legendární vinice s tisíciletou historii je nejstarším vinohradem v Čechách a je tak dokladem dlouhé vinařské tradice na zdejším území. Mimořádně dobře exponovaný jižní svah v těsném sousedství Pražského hradu si vybral pro pěstování révy již kníže Václav na počátku 10. století. Po svém zakladateli také nese vinice jméno – Svatováclavská. V roce 2008 byla obnovena výsadba révy a po generální rekonstrukci celého areálu bylo celé území poprvé ve své více než tisícileté historii zpřístupněno veřejnosti. Jsou zde vysazeny dvě základní odrůdy révy vinné: Ryzlink rýnský a Rulandské modré (Pinot noir) – dvě nejušlechtilejší odrůdy severních vinařských oblastí. Kromě toho je podél vyhlídkové cesty vysazeno 35 odrůd révy vinné zapsaných v Odrůdové knize ČR. Ve vinici se pořádá během celého roku řada vinařských akcí a slavností.