Vystřelovací konfety

Svatba je sváteční den. Je to ale i den radosti a štěstí. Ernest Hemingway, známý americký spisovatel, kdysi poznamenal: „Veselost je druhem odvahy.“ William Shakespeare, anglický velikán šestnáctého století, napsal: „Veselý člověk je mistrem své duše.“ A nejmoudřejší z moudrých králů, starověký Šalomoun, k tématu radosti dodal: „A tak doporučuji se radovat, protože pro člověka není pod sluncem nic lepšího než jíst a pít a radovat se. To by ho mělo doprovázet při jeho tvrdé práci za dnů jeho života, které mu pravý Bůh dává pod sluncem.

Oblíbenou součástí svatebního veselí jsou vystřelovací konfety na svatbu. Můžete jimi rozjasnit i tu vaší? Jaké jsou výhody, případně nevýhody jejich použití?

Nahraďte tradiční rýži, jen to trochu bouchne :-)

V českých zemích byla dlouhou dobu oblíbená tradice házení rýže. S postupem času si ale stále víc novomanželských dvojic uvědomovalo nevýhodu rýžových zrnek. Malá zrníčka rýže se mohou dostat opravdu všude. Zejména nevěsty nebývaly dvakrát nadšené z toho, že jednotlivá zrnka musely lovit ze svých krásných ozdobných účesů. Radost byla rázem zastíněna pocity frustrace, někdy i hněvu.

Nevýhodou tradiční rýče je navíc její schopnost poměrně ošklivě zašpinit oblečení ženicha i nevěsty. Rýže má totiž vysoký obsah škrobu, který na tmavých šatech s oblibou zanechává světlé skvrnky. Proto se mnohé dvojice rozhodly raději použít vystřelovací konfety na svatbu.

Vystřelovací konfety
Vystřelovací konfety

Výhody a nevýhody konfet

Jaké jsou výhody vystřelovacích konfet a kdy se vlastně dají použít? Nejčastěji se používají v okamžiku, kdy novomanželé vycházejí ze svatební síně po vlastním obřadu. V zásadě se dá říct, že plně nahrazují tradiční házení rýže i jeho symboliku. Představují plodnost a radost z toho vyplývající. Jsou symbolem veselí a štěstí a mají za úkol dodat svatební dvojici šmrnc a netradičnost.

Pravdou zůstává fakt, že pro použití konfetů neexistují žádná pevně stanovaná pravidla. Použít se dají prakticky v každé situaci. Někdo je používá při již zmiňovaném východu ze svatební síně, někdo jiný při slavnostním přípitku na svatebním obědě, ještě jiní si troufají použít vystřelovací konfety na svatbu při prvním novomanželském polibku ženicha a nevěsty. Konečné rozhodnutí závisí jen a jen na vás.

Existují i nějaké nevýhody použití konfet? Stejně jako u rýže, vystřelovací konfety doslova zaplaví celý povrch, na kterém bylo stříleno. Přestože nevklouznou hluboko do účesu nevěsty, sesbírat je vyžaduje opravdovou dřinu. Pokud se tedy rozhodnete pro jejich užití, pamatujte, že následný úklid bude více než náročný. Ale svatba je přeci výjimečný den zasluhující si každou oběť.

Jak konfety používat

Jak vystřelovací konfety na svatbu používat? Žádnou velkou přípravu předem nepotřebujete. Většina konfet obsahuje jednoduchý a přehledný návod na samotném obalu konfety. Řiďte se šipkami, které ukazují, kterým směrem byste měli s konfetou mířit. Pamatujte na to, že běžné vystřelovací konfety doletí pět a deset metrů daleko, takže miřte raději výš. A nezapomeňte chránit obličeje, zejména oči těch, na kterými střílíte. Obecně platí, že čím větší konfetu máte, tím delší bude její dostřel.

Konfety stojí za to vybírat podle tvaru a barvy. Popřemýšlejte, jakou budete mít dominantní barvu vaší svatby. Prozkoumejte, co nabízí trh v oblasti tvarů vystřelovacích konfet. K dispozici bývají klasická červená srdíčka, tenké stříbrné proužky, push popy, jednobarevné, barevné nebo i metalické konfety, konfety ve tvaru bankovek, lístků růží různých barev, konfety ve tvarů motýlků nebo koleček, fotbalové konfety nebo konfety ve tvaru serpentýn. A pak už jen vyberte právě ten typ, který vás nejvíce oslovit. Svatba může začít.

Vystřelovací konfety